Як налаштувати загальний доступ до файлів в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо кілька способів налаштувати загальний доступ до файлів в Windows 10.

Дуже часто виникає необхідність обмінюватися файлами між комп'ютерами, так є електронна пошта, та є Google і Яндекс Диск, але є способи простіше, які не вимагають постійного підключення до мережі інтернет, але вимагають підключення мережі між комп'ютерами.

Включити або вимкнути загальний доступ до загальних папок Windows 10

Загальні папки надають зручний спосіб обміну файлами на вашому комп'ютері. За допомогою даного способу ви можете розділити файли в загальних папках з іншими користувачами даного комп'ютера, або з користувачами на інших комп'ютерах в цій мережі. Будь-які файли або папки, яку ви скопіювали в загальну папку, автоматично стануть доступні комп'ютерів, які мають доступ до загальних папок вашого комп'ютера. А тепер докладніше, і можливо зрозуміліше якщо ви ще не зрозуміли про що я 🙂

Загальні папки до яких будемо відкривати доступ:

З: \ Користувачі \ Загальні \ Загальна музика \

З: \ Користувачі \ Загальні \ Загальні відеозапису \

З: \ Користувачі \ Загальні \ Загальні документи \

З: \ Користувачі \ Загальні \ Загальні завантажені файли \

З: \ Користувачі \ Загальні \ Загальні зображення \

Спільне використання папок за замовчуванням вимкнено (за винятком домашньої групи). Коли спільне використання папок включено - інші користувачі на вашому комп'ютері або в мережі можуть отримати доступ до цих папок, відкривати і використовувати файли в них, як ніби вони у них на комп'ютері. Якщо загальний доступ відключений, то щоб отримати доступ іншим користувачам до загальних папок на вашому комп'ютері - їм потрібно буде вводить ваш логін і пароль.

1. Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

2. Натисніть зліва вгорі на "Змінити додаткові параметри спільного доступу";

3. Натисніть на стрілку  біля "Все мережі", щоб розширити настройки. Біля "Загальний доступ до загальнодоступних папок" поставте галочку в поле "Включити загальний доступ, щоб мережеві користувачі могли читати і записувати файли в загальних папках". Також якщо доступ до загальних папок був включений, тут ви можете його відключити поставивши галочку в поле "Відключити загальний доступ". Після внесення змін - натисніть "Зберегти зміни".

Як включити або вимкнути захист паролем загального доступу в Windows 10

За замовчуванням в Windows 10 включена захист паролем загального доступу, і якщо хтось намагається отримати доступ до будь-якої папці (навіть до загальної) або мережного принтера на вашому комп'ютері - у нього буде запитувати ваш логін і пароль.

Щоб не запитував ваш логін і пароль, якщо хтось намагається підключитися до вашої загальної папці або принтеру - зробіть наступне:

  Виконайте перших два пункти з інструкції вище, тобто відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft. NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter => зліва вгорі на "Змінити додаткові параметри спільного доступу" => натисніть на стрілку  біля "Все мережі", щоб розширити настройки => поставте галочку в поле "Відключити загальний доступ з парольного захистом". Якщо вам навпаки потрібно було зробити, щоб просило ваш логін і пароль при підключенні - поставте галочку в поле "Включити загальний доступ з парольного захистом". Після внесення змін натисніть "Зберегти зміни".

Надати спільний доступ до папки використовуючи провідник.

Якщо в способі вище ми надавали доступ до загальних папок, то в цьому способі ми покажемо як зробити загальнодоступною будь-яку папку (або файл) на вашому комп'ютері. Наприклад у нас на якомусь диску лежить папка до якої ми хочемо швидко відкрити доступ всім комп'ютерам в мережі, або певним користувачам:

1. Відкриваємо Провідник => знаходимо папку, доступ до якої потрібно надати => натискаємо на неї правою клавішею миші і вибираємо "Властивості"

2. Відкрийте вкладку "Доступ" => зайдіть в "Розширена настройка ..";

3. Поставте галочку в полі "Відкрити спільний доступ до цієї папки", також нижче ви можете поставити обмеження на кількість одночасних підключення користувачів до папки. Якщо зараз натиснути на "ОК" - загальний доступ до папки буде відкритий, але підключаються користувачі зможуть тільки переглядати файли в папці, без права вилучення і редагування. Якщо ви хочете надати доступ з можливістю видаляти і змінювати файли в папці - натисніть на "Дозволи"

4. У цьому вікні можна дати повний доступ всім користувачам - вибравши "Всі" вгорі => поставивши галочку в "Повний доступ" біля дозволити і натиснувши "ОК". Якщо ви хочете дати права на редагування не всім, а тільки певному користувачеві - натисніть "Додати";

5. Натисніть на "Додатково";

6. Натисніть "Пошук" і висвітиться список всіх користувачів, які є в системі => виберіть потрібного і натисніть "ОК";

7. Ще раз "ОК";

8. Поставте потрібні дозволи користувачеві і натисніть "ОК" у всіх відкритих вікнах.

Надати спільний доступ до файлів у домашній мережі

При підключенні нової мережі в Windows 7, 8 і 10 запитує використовувати дану мережу як домашню або громадську. Домашня мережа дозволяє з легкістю обмінюватися файлами і папками між комп'ютерами знаходяться в ній. Але є і мінуси в даному способі загального доступу - більш ранні версії Windows і інші операційні системи не зможуть отримати доступ до ваших загальних папок.

Домашня мережа захищається паролем, ви можете контролювати які файли і папки будуть загальними, і хто зможе отримати до них доступ. Також ви можете налаштувати різні доступи, деякі користувачі зможуть тільки дивитися файли, а інші зможуть редагувати.

Створюємо свою домашню мережу або приєднуємося до існуючої:

1. Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

2 .Слева внизу виберіть "Домашня група";

3 .Якщо при підключенні даної мережі ви вибрали її як суспільну - то вам покаже "Неможливо підключити цей комп'ютер до домашньої групи", натисніть на "Змінити розташування в мережі" (якщо у вас інше вікно - пропускайте цей і наступний пункт);

4 .У Windows 8 і 10 просто натисніть "Так"

в Windows 7 потрібно натиснути на "Громадську мережу" біля вашого підключення і в наступному вікні вибрати "Домашня мережа".

5 .Якщо у вашій мережі вже є створені домашні групи - ви зможете до них підключитися якщо ви знаєте пароль. Якщо домашня група ще не створена - натисніть "Створити домашню групу";

6 . Перед вами виникне інформаційне вікно, в ньому натискаємо просто "Далі";

7 .У цьому вікні ви зможете вибрати чим поділитися в домашній мережі: зображення, відео, музика, документи, принтери і пристрої. Біля кожної папки натисніть на меню і виберіть дозвіл, можна дати загальний доступ до папки вибравши "Загальний доступ", і вибравши "Загальний доступ не надається" - не давати доступ до цієї папки. У Windows 7 потрібно ставити галочки на папках якими хочете поділитися. Після вибору натисніть "Далі" для продовження;

8 . Останнім кроком створення домашньої групи буде вікно з паролем для підключення інших комп'ютерів до цієї мережі. Запишіть його собі, роздрукуйте або просто закрийте віконце, а по потребі зробите перший і другий пункт з інструкції вище і зможете подивитися пароль;

9 Після натискання "Готово" ви побачите до яких бібліотекам і пристроїв є доступ в домашній мережі, також тут ви зможете змінити пароль для домашньої групи, переглянути його, змінити ресурси до яких надається загальний доступ і т.д.

Щоб підключити інші комп'ютера до цієї домашньої мережі - потрібно на інших комп'ютерах виконати 1-4 пункти з інструкції вище, а в 5 вибрати приєднатися до існуючої групи => після чого ввести пароль, який був створений в 8Ом пункті.

Тепер домашня група налаштована, і ви можете обмінюватися файлами і папками між комп'ютерами в домашній мережі.

Обмін в домашній групі :

Коли ваш комп'ютер знаходиться в домашній групі ви можете легко обмінюватися файлами і папками з іншими комп'ютерами.

1.Відкрийте провідник і знайдіть файл або папку, якій хочете поділитися;

2.Натисніть на даний файл або папку правою клавішею миші і з меню виберіть "Поділитися" => вибираємо "Домашня група (перегляд)" або "Домашня група (перегляд і зміни)", в залежності від того який доступ ви хочете дати.

Все тепер ця папка або файл буде видно на інших комп'ютерах підключених до домашньої мережі.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂