Як об'єднати текст в Excel з декількох осередків в одну

Іноді може знадобиться об'єднати текст з кількох осередків в одну, зробити це дуже просто і в сьогоднішній статті ми розглянемо як.

В Excel серед безлічі функцій є "СЦЕПИТЬ", з її допомогою ми і будемо об'єднувати текст з кількох осередків.

1. Виберіть осередок, в яку потрібно об'єднати текст з інших осередків. Почніть вводити в неї наступне:  = СЦЕПИТЬ (

2. Виберіть лівою клавішею миші перший осередок, яку ви хочете об'єднати і утримуючи клавішу Ctrl виберіть другу. Після вибору потрібних осередків натисніть Enter. Також замість вибору осередків мишкою, ви можете дописати після "= СЦЕПИТЬ (" потрібні клітинки через крапку з комою. Наприклад, якщо ми хочемо об'єднати текст з осередків B1 і А1, то потрібно в клітинку, де буде відображатися результат, написати наступне    = СЦЕПИТЬ (B1; A1)  і натиснути клавішу Enter.

 Так як у формулі перший осередок В1, то і текст з цього осередку буде відображатися спочатку. Між об'єднаним текстом немає пробілу, його потрібно додавати в формулу.

3. Щоб додати пробіл між текстом з двох осередків - потрібно в основну формулу між назвами осередків додати  "" . Наприклад ми об'єднуємо текст з двох осередків А3 і В3, між ними ставимо за допомогою лапок у формулі пробіл:   = СЦЕПИТЬ (А3; "" ; В3)  і натискаємо клавішу Enter.

В результаті ми побачимо об'єднаний текст з двох осередків і між ним буде пробіл.

У нашому прикладі у нас два стовпчики, осередки з яких потрібно об'єднати в третій стовпчик. Тобто, текст першої та другої комірки з першого рядка потрібно об'єднати в третій осередок першого рядка; текст першої та другої комірки з другого рядка потрібно об'єднати в третій осередок другого рядка; текст першої та другої комірки з третього рядка потрібно об'єднати в третій осередок третього рядка; і т.д. Можна для кожного осередку вводити формулу заново, а можна натиснути правою кнопкою миші на осередок, яка вже містить формулу об'єднання і вибрати "Копіювати", після чого натиснути на осередок нижче правою клавішею миші і вибрати "Вставити". Також можна лівою клавішею вибрати комірку з формулою, навести курсор на нижній правий край комірки і коли курсор стане хрестиком затиснути ліву кнопку миші і тягнути миша вниз, коли виділіть всі комірки,в які потрібно скопіювати формулу - відпустіть ліву клавішу.

В результаті вийде, що в третє осередках формула змінює цифри осередків в залежності від рядка в яку вона була вставлена.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂