Групове перейменування файлів в Windows

Іноді доводиться перейменовувати велику кількість файлів, і щоб не натискати правою кнопкою миші на кожен окремо - в Windows, є багато методів групового перейменування файлів. І в сьогоднішній статті ми розглянемо різні способи перейменування великої кількості файлів.

Перейменування файлів в провіднику

Один файл перейменувати легко, можна натиснути на нього правою кнопкою миші і вибрати перейменувати, після чого написати потрібну назву. Також один файл можна перейменувати за допомогою клавіші F2, додаткових налаштувань провідника і т.д. Але що робити, якщо у нас близько 40 файлів і їх все потрібно перейменувати? Можна тикати на кожен окремо, а можна перейменувати їх всіх одним махом.

Найпростіший метод групового перейменування файлів і без стороннього програмного забезпечення - це провідник.

1 .Откройте будь-яку папку, вкладіть туди всі файли, які ви хочете перейменувати.

2 . Зайдіть в "Вид" і натисніть на "Таблиця".

3 . Виділіть всі файли, які ви хочете перейменувати: вибираємо перший і утримуючи клавішу Shift стрілкою вниз виділяємо всі файли (або натисніть клавіші Ctrl + A на клавіатурі).

4 . Натисніть на перший файл у списку правою кнопкою миші і виберіть "Перейменувати" => введіть нове ім'я і натисніть Enter.

5 . Всі виділені файли в папці перейменовані, і в кінці кожного додана цифра (1,2, 3 ...).

Перейменування файлу за допомогою командного рядка

За допомогою командного рядка можна перейменувати велику кількість файлів, а також за допомогою тієї ж команди можна змінити розширення всіх файлів в папці.

1 .Откройте командний рядок в папці з потрібними файлами: зайдіть в папку з файлами для перейменування і в адресному рядку введіть cmd,  після чого натисніть Enter. Після даних дій відкриється командний рядок в цій папці.

 

2 . Перейменовуємо файли за допомогою команди  Ren,  вірніше за допомогою даної команди ми будемо міняти розширення файлів. Вводимо  ren *. jpg *. png   і натискаємо Enter (замість jpg пишіть розширення з якого потрібно перейменувати, а замість png - розширення, на яке потрібне перейменувати). Якщо файли без розширення, але ви хочете його додати, ведіть команду ren *. *. png   і натисніть Enter.

3 Таким способом ми змінили розширення для групи файлів.

Перейменування декількох файлів за допомогою PowerShell

1. Відкрийте PowerShell в папці з файлами, які вам потрібно перейменувати. Відкрийте через провідник папку з потрібними файлами, після чого зайдіть в "Файл" зліва вгорі => з меню виберіть "Запустити Windows PowerShell" => "Запустити Windows PowerShell".

2. Перейменовувати будемо за допомогою команди  dir | rename-item -NewName {$ _. name -replace "", "_"}   в перших лапках потрібно вказати, що ми перейменовуємо, а по-друге - на що перейменовуємо. Наприклад, якщо команду залишити без змін, то замість пробілів (якщо вони є) в імені файлу з'являться підкреслення. Ми в своєму прикладі перейменуємо файли "Снімок_екрана" на "20160120", тобто вставляємо команду  dir | rename-item -NewName {$ _. name -replace "Снімок_екрана", "20160120"}  і натискаємо Enter.

Результат на обличчя 🙂

У PowerShell багато різних варіантів перейменування і це тільки дещиця того, що вміє цей інструмент, але про це іншим разом.

Перейменувати групу файлів за допомогою Total Commander

Якщо у вас встановлений файловий менеджер Total Commander, то ви можете скористатися ним для перейменування великої кількості файлів:

1 .Откройте Total Commander.

2 . Зайдіть в папку, файли якої ви хочете перейменувати.

3 . Виділіть всі файли, які ви хочете перейменувати (за допомогою клавіш Ctrl + A можна виділити все в папці, або за допомогою утримування клавіші Shift і натискання на стрілки).

4 . Для відкриття групового перейменування - натисніть клавіші Ctrl + M, або зайдіть в "Файл" зліва вгорі і виберіть "Групове перейменування".

5 . В поле "маска для імені файлу" ви вписуєте нове ім'я і відразу внизу бачите який буде результат, також можна в поле "розширення" поміняти розширення для всіх файлів. Ще можна використовувати різні настройки внизу, вибравши наприклад "Дата" у всіх файлів буде назва з датою створення файлу. А якщо вибрати "Лічильник", то до кожного файлу буде додана цифра в порядку зростання. Коли ви побачите в списку потрібний вам варіант - натискайте "Виконати".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂