Як встановити Linux Mint 18 другий системою

У цій статті розглянемо як встановити Linux Mint другий системою. Наприклад у нас Windows 7, 8 або 10, на додаток до неї ми поставимо Linux Mint, і зможемо завантажувати як Windows так Mint в будь-який момент.

Раніше ми розглядали як встановити дві Windows на один комп'ютер, сьогодні ж встановимо Linux другий системою на ноутбук працює з Windows 7.

Що потрібно для установки:

1.Діск або флешка не менш 2ГБ;

2.На жорсткому диску не менше 10Гб вільного місця;

3.Доступ до інтернет (щоб завантажити інсталяційний образ);

4. У вас повинен бути встановлений μTorrent;

Викачуємо Linux Mint і робимо установчу флешку (диск)

Переходимо на сторінку завантаження Linux Mint => опускаємося вниз сторінки і вибираємо потрібну редакцію: cinnamon, mate, xfce.

Деяким більше подобається mate і багато хто говорить, що вона більш дружна з різними пристроями, інші хвалять xfce і кажуть, що на перший погляд вона не сподобалася але надалі приємно здивувала своїми можливостями. За cinnamon кажуть, що дуже схожа з Windows. Але стверджувати про якісь особливості не буду, адже не було часу їх все випробувати, опис можна знайти як на сайті завантаження так і в вікіпедії.

Загалом навпроти назви редакції вибираємо розрядність 32-bit або 64-bit

натискаємо на Torrent

запускаємо скачаний файл, після чого почнеться завантаження образу Linux Mint через μTorrent.

Коли образ завантажиться, його можна буде записати на флешку або диск. Якщо ви хочете записати образ на диск - натисніть на образ правою клавішею миші та виберіть "Записати образ диска" => вставте диск в дисковод і натисніть "Записати".

Якщо ви хочете зробити установчу флешку - використовуйте утиліту Rufus. Завантажуєте і запускаєте її => натискаєте на намальований привід і вибираєте скачаний образ Linux Mint = підключаєте флешку і натискаєте "Старт" => в наступних вікнах погоджуєтеся і чекаєте поки напише "Готово".

Установка Linux Mint другий системою

Тепер коли зроблений інсталяційний диск або флешка - вставляємо його (її) в комп'ютер і при включенні комп'ютера заходимо в boot menu => вибираємо завантаження з флешки або cd \ dvd приводу.

Якщо правильно обраний інсталяційний диск або флешка, то почнеться відлік до автоматичного завантаження live linux mint

Якщо під час звіту ви натиснете якусь стрілку - перед вами з'явиться меню запуску. Якщо нічого не робити - завантажиться оболонка Linux Mint і ви зможете подивитися всі його функції, тестувати систему без її установки. Хоч робота системи і буде повільніше (адже вона працює з флешки або диска) але ви зможете побачити як буде виглядати система після установки, а також зможете подивитися всі її функції.

Коли ви будете готові до установки Linux Mint - запустіть ярлик "Install Linux Mint" на робочому столі, після чого почнеться установка.

На першому етапі виберіть мову установки і натисніть "Продовжити"

Натискаємо "Продовжити". Правда на цьому етапі ви можете поставити галочку щоб встановити додаткове програмне забезпечення, але це ви зможете зробити і після установки системи.

Натискаємо "Так"

Тут ви вибираєте "встановити Linux Mint поруч з Windows", адже ми хочемо поставити Mint другий системою не затираючи попередню. Також в цьому вікні можна вибрати "Стерти диск і встановити Mint", тобто всі дані з диска будуть видалені і Linux Mint буде єдиною системою після установки. Ще є "Інший варіант" для досвідчених користувачів, в ньому відкриється редактор розділів і ви зможете самі визначитися з місцем для установки.

У цьому віконці ви можете розподілити місце, пересуваючи повзунок вліво або вправо ви додаєте або зменшуєте місце для Linux Mint (тобто натискаємо посередині лівої клавішею миші і утримуючи її рухаємо повзунок вліво або вправо). Також внизу ви можете натиснути на "Розширений редактор розділів" і вибрати розділ для установки, і кращі параметри. Після визначення з розміром розділу натискаємо на "Встановити зараз".

Вам запропонують ще раз подумати і напишуть, що ці дії є незворотними (хоча нічого страшного не трапиться, просто у вас заберуть частину вільного місця під систему Mint), а також напишуть, що дана операція буде не швидкої. Натискаємо "Продовжити"

Натискаємо ще раз "Продовжити"

Виберіть вашу країну на карті (найближчий до вас місто), або напишіть в рядку знизу і натисніть "Продовжити".

Виберіть розкладку клавіатури (після установки її можна змінити, а також додати потрібне) і натисніть "Продовжити".

Придумуємо і вписуємо ім'я користувача, пароль і ім'я комп'ютера (ім'я користувача і комп'ютера пишіть на латині). Інших користувачів ви зможете створити після установки. Також в цьому вікні ви можете поставити галочку в полі "Входити в систему автоматично", щоб у вас не вимагало пароль при включенні комп'ютера і входило автоматично. Після внесення даних натискайте "Продовжити".

Розпочнеться установка і на екрані будуть з'являтися різні ознайомлювальні зображення, в них ви прочитаєте про популярність Mint і різні поради по роботі з нею.

Після закінчення встановлення вам запропонує перезавантажити комп'ютер або продовжити знайомство з системою. Натискаємо "Перезавантажити"

Тепер кожен раз при включенні комп'ютера буде з'являтися меню вибору, де ви зможете вибрати яку систему завантажити. В даному прикладі ви можете завантажити Windows 7 або linux Mint, за замовчуванням буде завантажуватися Mint, але ви можете зробити зміни в завантажувальному меню (вибрати час до автоматичного завантаження і систему, яка буде завантажуватися за замовчуванням).

Все, тепер на вашому комп'ютері встановлено дві системи (Windows і Mint), і кожен раз після включення комп'ютера ви можете вибрати систему для завантаження.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂