Як перевірити версію BIOS і оновити його

Іноді виникає потреба дізнатися яка версія BIOS встановлена ​​на комп'ютері, також іноді необхідно оновити BIOS і в сьогоднішній статті ми опишемо як це зробити.

Оновлювати BIOS бажано при крайній необхідності, відсутності проблем з електроенергією, зависанням комп'ютера і т.д., адже якщо процес оновлення перерветься - в результаті ми можемо отримати неробочий комп'ютер!

Як перевірити версію BIOS в Windows

В налаштуваннях BIOS ви можете подивитися його версію, тобто коли ви перезавантажуєте комп'ютер і за допомогою клавіш заходите в BIOS - ви там зможете знайти його версію. Але перезавантаження комп'ютера не є необхідністю, є пару способів побачити вашу версію BIOS або UEFI з Windows.

1. Перший спосіб перевірити версію BIOS або UEFI з Windows - за допомогою командного рядка:

  • запускаємо командний рядок - натискаємо клавіші Win + R і в меню "Виконати" вводимо cmd ;
  • в командному рядку вводимо   wmic bios get smbiosbiosversion  і натискаємо Enter;

В результаті на екрані ви побачите версію BIOS або UEFI встановлену на вашому комп'ютері.

2.Второй спосіб перевірити версію BIOS або UEFI з Windows - через вікно "Відомості про систему":

  • натискаємо клавіші Win + R і в вікно, що з'явилося "Виконати" вводимо  msinfo32;

У вікні вибріраем поле "Відомості про систему", з правого боку ви побачите версію BIOS

Як оновити BIOS

Різні виробники материнських плат використовують різні утиліти і процедури поновлення можуть відрізнятися, але способи у всіх дуже схожі і дана інструкція вам повинна допомогти.

Для початку потрібно зайти на сайт виробника вашої материнської плати і вибрати завантаження:

Intel

Samsung

HP

Asus

Lenovo

Acer

Dell

якщо виробника вашої материнської плати немає в списку - скористайтеся пошуковою Google.

Наприклад у вас ноутбук HP (в моєму прикладі HP650):

1.Заходім на сайт виробника (посилання вище) і вписуємо в пошук модель вашого ноутбука => вибираємо з результатів пошуку потрібну модель;

2. Вибираємо операційну систему встановлену на вашому комп'ютері;

3. Знизу з'явиться список драйверів, в цьому списку знаходимо BIOS => навпроти нього натискаємо "Завантажити" (звичайно якщо версія BIOS новіший вашої);

4.Запускаем долучення і кругом з усім погоджуємося, натискаємо Next.

5. Перед вами відкриється віконце і почнеться оновлення, і великими червоними літерами знизу написано "Не вимикайте комп'ютер";

6.Компьютер перезавантажиться і установка буде продовжена, після чого напише Flash Complete. Іншими словами оновлення BIOS пройшло успішно.

Інші виробники материнських плат можуть викласти звичайний архів для відновлення BIOS, відкривши його - ви побачите кілька файлів, один з них буде інструкція по оновленню з розширенням txt (найчастіше readme.txt) => в даному файлі описаний ідеальний варіант поновлення для вашої материнської плати.

Деякі виробники пропонують закинути файли з архіву на флешку => перезавантажити комп'ютер і зайти в BIOS => і там потрібно вибрати опцію поновлення BIOS.

Intel пропонує декілька видів завантажень для BIOS: файли з розширенням bio використовуються для відновлення неробочого BIOS (для його записи знадобиться дискета або диск); саморозпаковується файл для обновлеія BIOS з Windows; і архів для поновлення з Dos.

Якщо коротко: багато виробників материнських плат полегшили оновлення BIOS до декількох натискань з боку користувача, головне, щоб в процесі встановлення не відключався комп'ютер! Оновлювати BIOS бажано за потребою, тобто якщо у вас виникають якісь проблеми, а в описі поновлення написано, що після установки оновлення вирішиться дана проблема. Знову таки, якщо у вас комп'ютер нормально працює і не виникає ніяких проблем - краще не проводите експерименти 🙂. На сьогодні все, якщо є якісь доповнення - пишіть коментарі! Удачі вам!