Як відключити автоматичне оновлення в Windows 10

Windows 10 автоматично перевіряє наявність оновлень, і також автоматично встановлює їх. Якщо в ранніх версіях Windows ви могли налаштовувати способи оновлення операційної системи, то в Windows 10 ви просто спостерігаєте як система не дивлячись на час, швидкість з'єднання і завантаженість комп'ютера - закачує і встановлює оновлення коли їй зручно. А хіба зручно повинно бути їй? Може корисніше повернути користувачеві право вирішувати коли він хоче встановити оновлення, і коли він хоче перезавантажити комп'ютер?

У сьогоднішній статті поговоримо про приховані способи зупинити автоматичну установку оновлень в Windows 10.

Заборона автоматичного завантаження оновлень для конкретного з'єднання

Якщо ви підключені до мережі інтернет через локальну мережу (кабель вставлений в ваш комп'ютер) - зробіть все за інструкцією "Встановити локальну мережу як лімітне підключення Windows 8 і 10" і система почне пропонувати вам завантажити оновлення, якщо вони будуть доступні (тобто завантажуватися автоматично вони не будуть).

Якщо ви підключені до мережі інтернет через бездротову мережу (Wi Fi) - робіть наступне:

1. Зайдіть в меню "Пуск" => Параметри;

2 . Відкрийте "Мережа та інтернет" => в лівій колонці виберіть "Wi Fi" => в правій колонці натисніть лівою клавішею миші на підключену мережу;

3 . У пункті "лімітні підключення" біля "Задати як лімітне підключення" натисніть лівою клавішею миші на перемикач, щоб він став в положення "ВКЛ.".

Після включення "лімітні підключення" Windows буде повідомляти вас про наявність оновлень, і пропонувати вам завантажити їх. Простіше кажучи ми домоглися того, що Windows 10 пропонує оновлення і питає хочемо ми його завантажувати чи ні.

Використання групової політики для відключення автоматичного поновлення в Windows 10

Даним способом можна відключити автоматичне завантаження оновлень не залежно від сполуки яке ви використовуєте. Але є і мінус: можливість налаштовувати систему за допомогою групової політики не реалізована в домашній версії Windows. Користувачі домашньої версії можуть пропускати даний спосіб, і розглядати інші варіанти з цієї статті!

1 . У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду   gpedit.msc   і натисніть клавішу Enter.

2 . З лівого боку виберіть "Конфігурація комп'ютера" => Адміністративні шаблони => Компоненти Windows => Windows Update => з правого боку відкрийте "Автоматичне оновлення" => поставте крапку в поле "Включено" => тепер визначитеся з настройками автоматичного оновлення, то ви хочете щоб Windows 10 повідомляв про наявність і завантаженні оновлення, або щоб він завантажував і пропонував встановити, чи щоб все було автоматично. Ми вибираємо перше "повідомлення про завантаження та інсталяцію" і натискаємо "ОК".

Після збереження нових налаштувань і перезавантаження комп'ютера, зайдіть в "Центр оновлення Windows". Там ви побачите напис "Деякими параметрами керує ваша організація". Тепер оновлення будуть відбуватися в залежності від вибору в групових політиках, і якщо ви хочете повернути автоматичне завантаження та установку - просто зайдіть знову в групові політики, шляхом зазначеному вище і в "Налаштування автоматичного оновлення" виберіть "Не налаштовано".

Відключити автоматичне оновлення в Windows 10 за допомогою зупинки служби

Ще один спосіб зупинити автоматичне завантаження оновлень повністю, відключивши служби Windows Update за допомогою служб:

1 . У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть   services.msc  і натисніть клавішу Enter.

2 . Майже в самому низу знайдіть "Центр оновлення Windows", відкрийте цю роботу подвійним клацанням лівої кнопки миші.

3 . Натисніть "Зупинити", в поле "тип запуску" виберіть "Відключено".

Тепер при перевірці оновлень буде з'являтися помилка 0x80070422, відповідно нічого не буде завантажуватися і встановлюватися. Даним способом ви вимкніть взагалі всі оновлення, навіть якщо будуть виходити якісь оновлення безпеки - ви їх не встановите. Повернути можливість установки назад - можна в будь-який момент, запустивши зупинену службу.

Якщо ви хочете повернути все як було: виконайте 1 і 2 пункт з інструкції вище, а в третьому - натисніть "Запустити", "тип запуску" виберіть "автоматично".

Відключення в оновленнях Windows автоматичної перезавантаження

За замовчуванням Windows 10 для установки оновлень перезавантажує комп'ютер автоматично під час його простою. Але не завжди і не кожного користувача дана дія влаштовує, можна його змінити, щоб при установці оновлень у вас запитувало зручний час для перезавантаження. Також ви можете задати час, коли можна перезавантажувати комп'ютер для установки оновлень.

1 . Зайдіть в меню "Пуск" => Параметри.

2.   Виберіть "Оновлення і безпеку" => в лівій колонці "Центр оновлення Windows" => в правій відкрийте "Розширені можливості пошуку".

3.   У пункті "Запланувати час" виберіть час, коли можна перезавантажувати комп'ютер для установки оновлень. Біля "Показати більше повідомлень" натисніть лівою клавішею миші на перемикач, щоб він став в положення "Вкл.". Якщо в даний момент встановлено якісь оновлення та потрібне перезавантаження - ви не зможете робити зміна в пункті "Запланувати час", перезавантажте комп'ютер і спробуйте заново.

Заборонити установку певних оновлень і драйверів в Windows 10

Якщо Windows 10 намагається встановити вам оновлення, яке викликає проблеми з роботою системи, то можна його заборонити. Дана дія не передбачено у службі Windows Update, і щоб заборонити установку певних оновлень і драйверів - потрібно завантажити інструмент від Майкрософт:

1 . Скачайте і запустіть інструмент від Майкрософт;

2 . У вікні натисніть "Далі", після чого програма буде шукати проблеми і в новому віконці запропонує приховати або показати оновлення;

3 . Якщо ви хочете приховати якесь оновлення, щоб воно не встановлювалося в майбутньому - натисніть hide updates і виберіть ті поновлення які потрібно приховати. Тобто, поставте галочки навпроти непотрібних оновлень і натисніть "Далі".

Якщо в майбутньому вам потрібно буде встановити приховане оновлення, то заново запустіть цю утиліту і виберіть "Show hidden updates", далі відобразите поновлення і при наступній установці оновлень вони встановляться.

Є ще спосіб вимкнути функцію автоматичного оновлення через реєстр, і він походить тільки для професійних і корпоративних версій Windows 10, робить те ж саме, що і в групових політиках, тому не знаю на скільки він вам знадобитися:

1. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть regedit і натисніть клавішу Enter;

2. Відкрийте в лівій колонці HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU причому останні два відгалуження швидше за все доведеться вам створити;

3. Створіть значення DWORD з ім'ям "AUOptions" в розділі AU і надайте йому одне з наступних значень:

00000002 (повідомлення про завантаження та інсталяцію)

00000003 (Авто завантаження і повідомлення про встановлення)

00000004 (Авто завантаження і установка за розкладом)

Результатом буде те ж саме, що і в групових політиках, просто тут зробити все складніше - даний спосіб для тих хто любить гратися з реєстром.

Може ви помітили в "службі Windows Update" в "Додаткових параметрах" пункт "Відкласти оновлення"? Якщо так, то таким способом ви можете відкласти тільки деякі оновлення, оновлення безпеки та деякі інші важливі оновлення будуть встановлюватися автоматично.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂