Що таке зарезервовано системою і можна його видалити?

Коли ви встановлюєте Windows 10, 8 або 7 на форматований диск, спочатку на початку жорсткого диска створюється розділ "Зарезервовано системою". У більшості випадків він не відображається в провіднику через те, що йому не призначена буква диска. Щоб побачити розділ і його вміст - потрібно провести деякі зміни в «Управлінні дисками». У сьогоднішній статті поговоримо трохи про маленького і прихованому розділі "Зарезервовано системою".

На кожній сторінці Зарезервовано системою?

Даний розділ містить базу даних конфігурації завантаження, код диспетчера завантаження, середу відновлення Windows і резервує місце для файлів запуску, які можуть знадобитися BitLocker, в разі використання функції шифрування диска BitLocker.

Коли ваш комп'ютер завантажується, Windows Boot Manager запускає і зчитує завантажувальні дані зі сховища даних конфігурації завантаження (BCD). Далі комп'ютер завантажує завантажувач з розділу "Зарезервовано системою" і завантажує Windows з вашого системного диска.

Якщо ви хочете переглянути вміст цього розділу - потрібно задати йому букву в управлінні дисками. Потім в провіднику зайдіть в «Параметри папки» і дозвольте відображення прихованих файлів, папок і дисків, а також захищених файлів операційної системи. Тепер в провіднику ви можете відкрити розділ "Зарезервовано системою", там ви побачите файли bootmgr, BOOTNXT, BOOTSECT.bak і папки: Boot, Recovery, System Volume Information, $ RECYCLE BIN, etc.

Коли створюється розділ Зарезервовано системою

Під час установки Windows, коли ви ділите диск автоматично створюється розділ "Зарезервовано системою".

Чи можна видалити розділ Зарезервовано системою?

Ні, видаляти його не можна! Якщо ви видалите розділ "Зарезервовано системою" або невдало перемістіть з нього інформацію - перед вами з'явиться така картинка:

або

Краще даний розділ не створювати під час установки системи, ніж потім намагатися його видалити переміщаючи з нього файли і папки, а також змінюючи параметри в редакторі реєстру.

Як уникнути створення розділу Зарезервовано системою

1 .У самому початку установки Windows натисніть клавіші Shift + F10 для виклику командного рядка;

2 . Введіть DiskPart в командний рядок і натисніть клавішу Enter;

3 . Створіть новий розділ (приклад нижче) => після чого закрийте командний рядок і коли запитає на якій розділ встановити систему - виберіть створений. Щоб бачити команди для роботи з жорстким диском - введіть слово help.

Для створення нового розділу на диску повинно бути не розподілене простір, введіть команду  select disk 0  і натисніть клавішу Enter, щоб вибрати жорсткий диск => далі, щоб створити новий розділ використовуючи весь об'єм не розподіленого простору - введіть команду   create partition primary  і натисніть клавішу Enter .

Як приховати розділ Зарезервовано системою

Дуже рідко, але все ж буває, що розділ "Зарезервовано системою" відображається в провіднику. Це може бути якщо не якісна збірка Windows, або можливо ви самі додали букву даному диску.

1 . Зайдіть в управління дисками: один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  diskmgmt.msc  і натисніть клавішу Enter.

2 . Натисніть на розділ "Зарезервовано системою" правою клавішею миші => виберіть "Змінити букву диска або шлях до диска".

3 . Натисніть "Видалити" і "ОК".

Після даних дій розділ "Зарезервовано системою" відображатися в провіднику не буде.

На сьогодні все! Якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі. Удачі вам 🙂