Як перейменувати диск в Windows 10

Ваш жорсткий диск розбитий на розділи, які за умовчанням мають назви "Локальний диск .." (Локальний диск С :, Локальний диск D :, і т.д.). Ви можете перейменувати розділ де знаходиться Windows в "Система" (або будь-який придумане вами слово), і інші розділи в "Фільми", "Архів" і т.д. У сьогоднішній статті розглянемо як перейменувати диск в Windows 10 різними способами.

Інструкція писалася в Windows 10, більшість способів працює у всіх інших версіях Windows.

Перейменувати диск в провіднику

 1. Відкрийте "Провідник" з ярлика або натиснувши клавіші Win + E. В області навігації виберіть "Цей комп'ютер" => виберіть диск, який ви хочете перейменувати, і натисніть в стрічці на "Перейменувати". Або натисніть на диск, який ви хочете перейменувати правою клавішею миші та виберіть "Перейменувати".

2. Введіть нове ім'я та натисніть клавішу Enter.

Перейменувати диск у властивостях

1. Відкрийте "Провідник" з ярлика або натиснувши клавіші Win + E. В області навігації виберіть "Цей комп'ютер" => натисніть на диск, який ви хочете перейменувати, правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

Або в рядку пошуку (або в меню виконати, викликається клавішами Win + R) введіть  diskmgmt.msc і натисніть Enter. Натисніть на диск, який ви хочете перейменувати, правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

2. У вкладці "Загальні" напишіть нове ім'я і натисніть "ОК".

Перейменувати диск використовуючи файл autorun.inf

1. Відкрийте провідник і включите відображення розширень файлів.

2. Відкрийте диск, ім'я якого ви хочете змінити. У нашому прикладі ми відкриємо диск D.

3. Якщо на вашому диску є файл autorun.inf - пропустіть цей крок і перейдіть відразу до виконання 6го пункту. У корені диска натисніть в порожньому місці правою клавішею миші і з меню виберіть Створити  => Текстовий документ. 

4. Назвіть файл  autorun.inf   Якщо раптом ви допустили помилку, можете в будь-який момент перейменувати файл натиснувши на нього правою клавішею миші та вибравши "Перейменувати".

5. Так як ви міняєте не тільки назва файлу, але і його розширення, перед вами виникне вікно попередження. Натисніть "Так".

6. Відкрийте створений файл, він повинен відкритися в додатку "Блокнот". Вставте або напишіть в розпочатому файлі такі рядки:

[Autorun]

label = "Games"

Змініть слово виділене червоним на те, що хочете використовувати для назви даного диска. Також за допомогою даного файлу ви можете змінити значок диска.

7. Закрийте програму "Блокнот", при закритті воно повинно запропонувати збереження, натисніть на "Зберегти".

Перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

Перейменувати диск в командному рядку

1.  Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути на меню "Пуск" правою клавішею миші і вибрати з меню "Командний рядок (адміністратор)".

2. Напишіть команду  label C: Disk попередньо помінявши виділене червоним на своє і натисніть клавішу Enter. Змініть в команді " C" на букву диска, мітку якого ви хочете змінити. Змініть в команді " Disk" на ім'я, яким хочете назвати диск.

Перейменувати диск в PowerShell

1.  Відкрийте PowerShell: один із способів - в рядку пошуку введіть powershell, натисніть на "Windows PowerShell" правою клавішею миші та виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2.   Введіть команду  Set-Volume -DriveLetter C -NewFileSystemLabel "System" замінивши виділене червоним на своє і натисніть клавішу Enter. Змініть в команді C на букву диска, мітку якого ви хочете змінити. Змініть в команді System на ім'я, яким хочете назвати диск.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂