Як дізнатися Збірку Windows 10, яка у вас встановлена

У сьогоднішній статті опишемо куди заходити, щоб дізнатися версію і збірку Windows 10 встановленої на вашому комп'ютері.

Подивитися яка версія і збірка Windows 10 в параметрах системи

Зайдіть в меню "Пуск" і виберіть "Параметри".

Відкрийте "Система" => "Про програму" => тут ви побачите версію і збірку ОС.

  • випуск вказує яку операційну систему ви використовуєте. У прикладі Windows 10 PRO, а може бути ще домашня, корпоративна, або версія для навчання. Якщо у вас домашня версія системи, а ви хочете професійну - на неї можна перейти через магазин Windows, заплативши близько 100 $;
  • версія: якщо у вас оригінальна версія збірки, без оновлень - ви побачите тільки "Побудова ОС 10240". Це був перший випуск Windows 10. Якщо у вас були поновлення збірок, наприклад в листопаді було випущено велике оновлення - ви побачите версію вашої Складання, в даному випадки 1511 і Побудова ОС 10586.29. 1511 є ключовим, цей номер розшифровується - Windows 10 випущений в листопаді (11 місяць) 2015 року. Тобто, якщо Майкрософт вирішиться випустити нову збірку в травні 2016, то її версія буде 1605;
  • Тип системи: тут ви побачите яку розрядність має ваша версія Windows 10 (32 біт або 64 біт). У нашому прикладі "32х розрядна операційна система, процесор х64" вказує, що у вас встановлена ​​32х розрядна Windows 10, але в той же момент ваш комп'ютер сумісний з 64-розрядної версії Windows, і ви можете на неї перейти - якщо захочете.

Подивитися яка версія та збирання в відомостях Windows

  У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду winver і натисніть клавішу Enter.

У другому рядку ви бачите версію і збірку Windows 10. Повторюся, номер версії у вигляді ГГММ, де 1511 означає 11й місяць 2015 року.

Також в цьому вікні ви можете побачити яке видання Windows у вас встановлено, в нашому прикладі Windows 10 PRO

За допомогою команди winver немає можливості побачити розрядність системи, але хіба це проблема? 🙂

Щоб дізнатися розрядність системи: відкрийте провідник => натисніть на "Цей комп'ютер" правою клавішею миші => виберіть "Властивості".

У вікні, ви зможете побачити видання вашої операційної системи (в прикладі Windows 10 Pro), скільки оперативної пам'яті встановлено в цей комп'ютер, який процесор і його частота, і розрядність системи в поле "Тип системи". Тобто в поле "Тип системи" ви побачите 32х або 64х розрядна операційна система встановлена, і підтримує ваше обладнання 64х розрядну Windows чи ні.

Подивитися яка збірка в відомостях про систему

У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  msinfo32 і натисніть клавішу Enter.

Коли з лівого боку вибрано "Відомості про систему" в правій колонці навпроти "Версія" написана збірка Windows 10.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂