Як очистити список недавно відкритих документів при виході з Windows

Якщо на ярлик програми на панелі завдань в Windows 10 натиснути правою кнопкою миші - можна побачити список недавно відкритих документів. Це зручно, але що робити якщо ви не хочете, щоб інші користувачі комп'ютера знали які документи ви відкривали? У сьогоднішній статті розповімо як зробити щоб список недавно відкритих документів очищався при виході з Windows.

Раніше ми розглядали як очищати останні файли в провіднику, також є інструкція як відключити Останні файли і Часто використовувані місця Windows 10. Сьогодні розглянемо два способи очищення списку недавніх документів в останні файли в провіднику, в списку переходів додатків на панелі завдань і в меню пуск. Якщо в статтях раніше показувалося як очищати список кожен раз коли виникне в цьому необхідність, то в сьогоднішній статті розповімо як зробити, щоб список очищався автоматично кожного разу коли ви виходите з Windows. Якщо у вас Windows 10 професійна або корпоративна - зробити все на багато простіше, за допомогою групових політик, якщо у вас Windows 10 домашня версія - потрібно буде правити реєстр (але не варто цього боятися, все не так страшно як здається 🙂)

Очистити список недавніх документів за допомогою редактора групової політики.

У професійних і корпоративних версіях Windows є дуже корисний і багатофункціональний інструмент з налаштування системи, називається він групові політики. За допомогою даного інструменту зробимо, щоб список недавніх документів очищався кожен раз при виході з системи. Якщо у вас домашня версія Windows 10 - пропускайте цей спосіб, для вас наступний.

У рядку пошуку введіть команду  gpedit.msc  і відкрийте знайдений редактор.

Якщо у вас відкриється помилка "Простір імен .." - її можна виправити за допомогою інструкції, щоб вона не з'являлася в майбутньому. А можна просто натиснути "ОК" два рази і працювати з груповими політиками.

У лівій панелі відкрийте "Конфігурація користувача" => Адміністративні шаблони => виберіть "Меню Пуск і панель завдань" => в правій колонці знайдіть і відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші "Очистити журнал недавно відкритих документів при виході"

Поставте галочку в полі "Включено" та натисніть "ОК"

Закрийте редактор групових політик, тепер кожен раз коли ви виходите з системи буде очищатися журнал недавно відкритих документів. Якщо знадобиться відключити авто очистку журналу - виконайте все за інструкцією вище, але там де ви ставили галочку в поле "Включено" поставте "Відключено" або "не задано".

Очистити список недавніх документів за допомогою редактора реєстру. 

Якщо у вас Windows 10 домашнє видання - у вас немає можливості виконувати різні настройки через групові політики, за тобто можливість все те ж саме зробити через реєстр. Так, він не так виглядає і там важко зрозуміти, що і де написано, але якщо ви знаєте що вам потрібно - редактор реєстру також відмінний інструмент по налаштуванню системи. Даний спосіб підійде всім незалежно від версії Windows 10.

Перш ніж робити будь-які зміни реєстру, рекомендуємо вам створити точку відновлення системи. Відкрийте редактор реєстру, для цього в рядку пошуку введіть  regedit  і виберіть редактор зі знайдених результатів.

У лівій бічній панелі вам потрібно перейти до наступного розділу:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer  Якщо ви зайдете в Policies  і не виявите там Explorer - натисніть на Policies правою клавішею миші та виберіть "Створити" => Розділ Назвіть його Explorer Тепер виберіть розділ Explorer і в правій колонці, в порожньому місці натисніть правою клавішею миші => Створити => параметр DWORD (32бит) назвіть створений параметр ClearRecentDocsOnExit Відкрийте параметр ClearRecentDocsOnExit подвійним клацанням лівої кнопки миші => в поле "значення" поставте 1 і натисніть ОК.Можете закрити редактор реєстру, тепер кожен раз коли ви будете виходити з системи, перезавантажувати або вимикати комп'ютер - журнал недавніх документів буде очищатися. Якщо ви захочете відключити авто очистку - в параметрі ClearRecentDocsOnExit замість 1 напишіть 0. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂