Як відключити командний рядок в Windows 7, 8 і 10

Сьогодні ми розглянемо як відключити (включити) командний рядок в Windows 7, 8 і 10.

Відключити командний рядок в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходьте до наступного способу. Якщо ви хочете відключити командний рядок іншим користувачам комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в " Конфігурація користувача " => " Адміністративні шаблони " => " Система " => відкрийте параметр " Заборонити використання командного рядка ".

3.  Поставте крапку біля "Включено" та натисніть на "ОК". Ви також можете відключити виконання сценаріїв в командному рядку, вибравши з меню, що випадає "Так" (дивіться малюнок) - користувачі не зможуть запускати скрипти і командні файли.

Відключити командний рядок в редакторі реєстру

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ System =>  натисніть на розділ System правою кнопкою миші, виберіть "Створити" => Параметр Dword (32 біта) => назвіть новий параметр DisableCMD

3. Відкрийте параметр DisableCMD , в поле "Значення" введіть 1 і натисніть на "ОК, якщо ви хочете відключити командний рядок і обробку сценаріїв, або  2 і натисніть на" ОК ", щоб відключити командний рядок і дозволити обробку сценаріїв.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂