Відключити контекстне меню в Пуск Windows 10

Зайшовши в меню "Пуск" ви можете натиснути на будь-який додаток або плитку правою клавішею миші і побачити контекстне меню з варіантами дій. У сьогоднішній статті ми розглянемо як відключити контекстне меню в меню "Пуск" Windows 10.

Відключити контекстне меню в Пуск використовуючи групові політики

Даний спосіб працює в Windows 10 Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходите до другого способу. Якщо ви хочете відключити контекстне меню в меню "Пуск" іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в "Конфігурація користувача" => "Адміністративні шаблони" => "Меню" Пуск "і панель завдань" => з правого боку відкрийте "Відключити контекстне меню в меню" Пуск "".

3. Поставте крапку навпроти "Включено" та натисніть на "ОК".

4. Перезапустіть провідник або перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

Відключити контекстне меню в меню "Пуск" використовуючи редактор реєстру

1.  У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Explorer. Якщо в розділі Windows немає розділу Explorer - натисніть на розділ Windows правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть новий розділ Explorer

3.  Натисніть на розділ Explorer правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Параметр DWORD (32 біти)" => назвіть новий параметр  DisableContextMenusInStart

4. Відкрийте параметр  DisableContextMenusInStart,  в поле "Значення" введіть  1 і натисніть на "ОК".

5. Перезапустіть провідник або перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂