Як очистити чергу друку в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо різні способи очищення черги друку в Windows 10. Розглянемо скасування друку тільки певних документів або перезапуск їх друку, і скасування друку відразу всіх документів.

Не раз стикався, що на загальний принтер хтось відправив документ величезних розмірів і всі чекають близько години поки він завантажиться і роздрукується. Також були моменти, коли один і той же документ вирушав на друк декілька разів і потрібно було скасувати зайве. Іноді один з відправлених на друк документів застрявав і не давав друкуватися всім іншим, його потрібно було перезапустити або скасувати.

Очистити і перезапустити диспетчер черги друку в командному рядку

Якщо потрібно видалити всі з черги друку і перезапустити сам диспетчер черги друку - потрібно виконати кілька команд в командному рядку.

1.  Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути на меню "Пуск" правою клавішею миші і вибрати з меню "Командний рядок (адміністратор)".

2. Введіть команду  net stop spooler   і натисніть клавішу Enter, після її виконання введіть команду  DEL / F / S / Q% systemroot% \ System32 \ spool \ PRINTERS \ *  і натисніть клавішу Enter, після виконання цієї команди введіть  net start spooler  і натисніть клавішу Enter.

Даний спосіб можна виконати і з іншого: зайдіть в "Служби" (напишіть "Служби" в пошуку), відкрийте службу "Диспетчер друку" => натисніть на "Зупинити" => не закриваючи саму службу відкрийте в провіднику  % windir% \ System32 \ spool \ PRINTERS  => видаліть всі файли з відкрилася папки => запустіть службу "Диспетчер друку".

 Перезапуск або скасування печатки як окремих документів так і всіх відразу

Ви можете очистити чергу друку, перезапустити або прибрати з друку певний документ в налаштуваннях самого принтера.

1. Зайдіть в меню "Пуск", відкрийте "Параметри" => Пристрої => з лівого боку виберіть "Принтери і сканери" => з правого боку натисніть лівою клавішею миші на принтер в якому потрібно скасувати або перезапустити друк => після натискання на принтер, нижче нього з'являться додаткові варіанти дій, виберіть "Черга" (ви також можете знайти на панелі завдань значок принтера, натиснути на нього правою клавішею миші і ще раз натиснути на назву самого принтера, щоб відкрити диспетчер черги друку).

2. В даному списку ви побачите список всіх відправлених документів на друк, якщо печатка не йде - дивіться на документ, який був відправлений за часом раніше інших, може він величезних розмірів, тоді покаже, що йде його завантаження (буде змінюватися його обсяг) і потрібно трохи почекати. Якщо навпроти нього написана помилка - спробуйте документ перезапустити, натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Запустити знову".

3. Якщо і після перезапуску друк документу не почалася - ви можете його скасувати, натиснувши на нього правою клавішею миші і вибравши з меню "Скасувати". Підтвердіть скасування друку даного документа, натиснувши на "Так". Після чого документ зникне з черги друку.

4. Якщо ви хочете прибрати з черги друку всі документи - зайдіть лівому куті "Принтер" і виберіть "Очистити чергу друку". Підтвердіть видалення всіх документів з черги друку, натиснувши на "Так".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂