Як відрегулювати яскравість екрану комп'ютера, автоматично і вручну

Часто виникає потреба збільшити або зменшити яскравість екрану, дана дія можна робити вручну або встановити систему, щоб вона змінювала все автоматично. У сьогоднішній статті розглянемо обидва варіанти налаштувань яскравості екрану в Windows.

Як регулювати яскравість вручну на ноутбуці або планшеті

Більшість ноутбуків на клавіатурі мають клавіші регулювання яскравості екрану. Наприклад на багатьох ноутбуках samsung збільшити яскравість можна утримуючи клавішу Fn і натискаючи стрілку вгору, зменшити - утримуючи клавішу Fn і натискаючи стрілку вниз. Зазвичай на клавішах збільшення або зменшення яскравості екрану намальовано, щось схоже з сонцем. Дані клавіші можуть знаходиться у верхньому ряду (F1-F12), тобто якщо ви бачите намальоване сонечко на клавіші F3, то за допомогою даної кнопки ви зможете збільшити або зменшити яскравість (іноді потрібно утримувати клавішу Fn під час натискання на такі клавіші).

Ви також можете налаштувати яскравість екрану за допомогою налаштувань Windows. Це корисно, якщо на вашій клавіатурі немає клавіші регулювання яскравості, або якщо ви використовуєте планшет.

Щоб змінити яскравість в Windows 10 - натискаємо на значок батареї в області сповіщень, у вікні вибираємо плитку яскравості. Щоразу натискаючи на плитку - яскравість буде змінюватися на 25%. Також плитку яскравості ви можете знайти і в центрі повідомлень.

Налаштування яскравості екрану можна знайти в параметрах Windows 10. Заходимо в "Пуск" => Параметри => Система => Екран => в поле "Налаштування рівня яскравості" рухаємо повзунок, тим самим збільшуючи, або зменшуючи яскравість.

У Windows 7 і 8 змінити яскравість екрану можна через панель управління в електроживленні. Електроживлення також можна знайти через пошуковий рядок, нижче планів електроживлення знаходиться повзунок регулювання яскравості.

У Центрі підтримки портативних ПК Windows також можна змінити яскравість екрану за допомогою повзунка, щоб запустити його в Windows 10 і 8.1 - натисніть на "Пуск" правою клавішею миші та виберіть зі списку.

Як регулювати яскравість вручну на зовнішньому дисплеї

Якщо ви використовуєте звичайний комп'ютер, то змінити яскравість екрану можна на моніторі. Найчастіше кнопки яскравості знаходяться на самому моніторі, або на ньому є кнопка меню в якому за допомогою стрілок можна знайти яскравість і за допомогою клавіш + - змінити її.

Автоматичне регулювання яскравості ноутбука і плашнета в залежності підключені ви до зарядки чи ні

Через електроживлення можна налаштувати яскравість екрану під час зарядки пристрою, і під час роботи без зарядки. Для цього потрібно відкрити "Електроживлення", тобто пишемо в пошуковому рядку "електроживлення" => відкриваємо його.

Заходимо в «Налаштування схеми електроживлення» (поруч з назвою схеми живлення).

Тут можна налаштувати яскравість під час підключення до мережі, і під час відключеною зарядки. Такі настройки ви можете зробити для кожного плану.

Як налаштувати автоматичне регулювання яскравості в залежності від залишку заряду батареї

Ви можете налаштувати автоматичне регулювання яскравості вашого пристрою, в залежності від заряду. Тобто, можна поставити щоб при певному залишку заряду на вашому пристрої зменшувалася яскравість. У Windows 10 налаштувати цей параметр можна за допомогою функції «економія заряду".

Зайдіть в Пуск => Параметри => Система => Економія заряду => Параметри економії заряду

У наступному вікні ви зможете включити або відключити режим "Економія заряду", в даному режимі автоматично зменшується яскравість, коли залишається певний відсоток заряду. Відсоток заряду при якому буде відбуватися зменшення яскравості можна задати пересуваючи повзунок. На жаль, немає можливості виставити на скільки зменшувати яскравість. Якщо ви підключите зарядку, то яскравість автоматично відновиться.

Є ще різні додатки для автоматичної настройки яскравості екрану, але думаю стандартних функцій має вам вистачити, та й навіщо засмічувати комп'ютер зайвими додатками? Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂